پروفیل سنگین 🟢 پروفیل سنگین چیست
وبلاگ

پروفیل سنگین

5/5 - (3 امتیاز)

پروفیل سنگین

پروفیل سنگین با ظاهری مستطیلی و مربعی شکل در ۲ نوع صنعتی و ساختمانی تولید میگردد و تنوع ابعادی بالایی دارد. معمولاً این پروفیلها از طریق نورد گرم ورقهای سیاه با ضخامت یک و نیم میلیمتر به بالا ساخته میشوند.

پروفیل سنگین به نوع سنگین، پروفیل صنعتی یا  ساختمانی پروفیل گویند. این نوع پروفیل از طریق فرآیند نورد گرم تولید می گرددکه به همین منظور جهت تولید این محصول باید  از ورق‌هایی با ضخامت بالاتر از ۱.۵ میلی‌متر استفاده کرد. پروفیل سنگین در شاسی ماشین آلات، دستگاه‌های صنعتی، استفاده در ساخت ستون‌ها کاربرد فراوان دارد.

پروفیل صنعتی

پروفیل سنگین یا پروفیل صنعتی یکی از انواع پروفیل ها می باشد با این تفاوت که اندازه و ضخامت زیادی دارد. قوطی صنعتی به دلیل وزن زیاد، پروفیل سنگین نامیده می شود و به دلیل طرح مقطعی که به شکل قوطی مربع و مستطیل می باشد، در گروه پروفیل های بسته قرار می گیرد.

 

جنس این پروفیل معمولا ورق مشکی بوده و در ضخامت ها و وزن های مختلف تولید می شود. برخلاف پروفیل های ساختمانی، پروفیل های صنعتی برای ساخت آسمان خراش ها و برج های عظیم و همچنین در صنایع بزرگ استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این نوع پروفیل در بازارهای جهانی پروفیل ساختمانی سنگین نامیده می شود اما در ایران این محصولات پروفیل های ساختمانی مجزا هستند.

پروفیل های سنگین نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با افزایش شهرنشینی و نیاز به ساختمان های چند طبقه، استفاده از این پروفیل ها رایج شد.

برای درک بهتر تاریخچه پروفیل های صنعتی می توان به ستون های چوبی و سنگی در بناها و کاخ های بزرگ تاریخی اشاره کرد. این ستون ها به عنوان اجداد پروفیل سنگین نیز شناخته می شوند.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، جعبه ستون صنعتی جایگزین ستون های چوبی و سنگی شد، با این تفاوت که دارای مزایای بسیاری از جمله امکان بازیافت، امکان جابجایی آسان تر، افزایش سرعت ساخت و مقاومت بالاتر بود.

 

بهترین قیمت موجود در بازار و ارسال به تمام نقاط تهران و ایران.

پروفیل چیست ؟

پروفیل یا نیم‌رخ یا رُخ‌نما (به انگلیسی Profile) از نظر واژگان به معنای مقطع ثابت و طول بسیار است که در اصطلاح ساختمان‌سازی و ماشین‌سازی برای قطعات فولادی به‌کار می‌رود، که به اشکال گوناگون ساخته می‌شود.[۱][۲]

پروفیل سنگین چیست؟

پروفیل سنگین با ظاهری مستطیلی و مربعی شکل در ۲ نوع صنعتی و ساختمانی تولید میگردد و تنوع ابعادی بالایی دارد. معمولاً این پروفیلها از طریق نورد گرم ورقهای سیاه با ضخامت یک و نیم میلیمتر به بالا ساخته میشوند.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

۱ نظر در “پروفیل سنگین

دیدگاهتان را بنویسید

خانه