در سال 1373؛ سه نفر از دانشجویان دوره دکتری رشته مهندسی مکانیک پس از عدم پذیرش ایده ها و طرح هایشان توسط شرکت های بزرگ صنعتی  و با وجود دریافت دعوتنامه های متعدد از کشورهای کانادا، اتریش، آلمان و استرالیا ؛ با بهره مندی از 30 سال تجربه در زمینه لوله و اتصالات فولادی و اتکا به  ایده های نوین و خدمات صادقانه و با ادغام دانش و تفکر نوین و تجربه کهنه کاران این صنعت؛ تصمیم به ماندن، خدمت و ایجاد اشتغال در ایران و تأسیس چندین شرکت معظم صنعتی نمودند.

شرکت آهن شهر پاسارگاد از جمله شرکت های تأسیس شده توسط این گروه می باشد که با استفاده از دستگاههای تمام اتوماتیک و رعایت استانداردها و دانش روز جهانی همواره وفای به عهد، تولید با کیفیت و قیمت گذاری مناسب را خط مشی خود قرار داده و درزمینه تولید  لوله و اتصالات فولادی و گالوانیزه گام موثری در خدمت رسانی به سازندگان صنعت کشور برداشته است.
همچنین این شرکت از سال 1396 صادرات به کشورهای همسایه نظیر عراق،افغانستان، ترکمنستان،  بلغارستان و گرجستان را آغاز نموده است .
داشتن استانداردملی ایران و عضویت در وندور لیست مجموعه های بزرگ نفتی ،پالایشگاهی ، عمرانی و اخذ رضایت نامه های متعدد از مشتریان به عنوان سرمایه های اصلی این شرکت مسئولیت ما را هر روز سنگین تر از قبل خواهد کرد.
به امید پایداری و سرزندگی بیش از پیش میهن عزیزمان ایران.