تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد چیست ؟ +02149986000 استعلام قیمت
مقالات

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد چیست ؟

5/5 - (8 امتیاز)

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد چیست ؟

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد چیست ؟

لوله گالوانیزه سرد که با نام لوله مبلی هم شناخته می شوند به لوله های گالوانیزه آهنی یا فولادی گفته می شود که در دمای پایین آبکاری و گالوانیزه می شوند و روکش روی بر روی این لوله ها قرار می گیرد، حالت روکش مثل از روی zinc ، روی لوله قرار می گیرد . عمر مفید لوله گالوانیزه سرد زیر خاک نهایتا بین 3 حداکثر الی 4 سال است و روی خاک جای مرطوب برای مثال اگر به عنوان لوله گالوانیزه گلخانه ای نصب و استفاده شود در نهایت 5 سال عمر خواهد کرد .

لوله فولادی گالوانیزه سرد در محیط های خشک و اگر روی زمین جایی که آفتاب بخورد و دارای رطوبت زیادی نباشد میتواند تا حداکثر هشت 8 سال عمر کنید . آبکاری لوله گالوانیزه به صورت سرد ، باعث می شود که میزان روی بری و قلعی که جذب روکش لوله های گالوانیزه میشود در لوله های با ضخامت 2 میلی متری 7 درصد می باشد یعنی هفت درصد وزن لوله گالوانیزه سرد 2 میلی متری را روکش آن تشکیل می دهد و در لوله های با ضخامت 1.5 میلی متری این وزن کمتر یعنی 4 درصد است . لوله های 1 میلی متری هم 2 درصد از وزن لوله گالوانیزه سرد را روکش روی آن تشکیل میدهد .

تفاوت لوله گالوانیزه سرد و گرم در مدت زمان مفید آن به این صورت است که لوله گالوانیزه گرم ساوه یا لوله گالوانیزه سپنتا گرم ، لوله هایی هستند که با لوله سیاه آن یک جور می باشند. لوله گالوانیزه گرم بیشتر عمر می کند چون در دمای 420 درجه سانتی گراد ابکاری گرم می شوند . اصطلاحا به آبکاری گالوانیزه سرد و گرم ، روی بری یا قلع بری نیز گفته میشود .

وقتی در این دمای بالا یعنی 420 درجه آبکاری گرم انجام می گردد ، مولکول های قلع با مولکول های فلز آهن لوله فولادی عملیات شیمیایی و اتصال محکم و مقاومی انجام می شود و موجب می گردد تا لوله گالوانیزه گرم استحکام بیشتری نسبت به لوله گالوانیزه سرد داشته باشد .

در لوله گالوانیزه گرم با ضخامت 2 میلی متر ، میزان روی بری آبکاری گرم 14 درصد از وزن لوله گالوانیزه گرم را تشکیل می دهد . عمر مفید لوله های گالوانیزه گرم بین 25 تا 30 سال است این در حالی می باشد که در بهترین شرایط یک لوله گالوانیزه سرد در نهایت تا 8 سال طول عمر مفید دارد . دمای 420 درجه سانتی گراد و مخلوط شدن مولکول های قلع و فولاد باعث ازدیاد بسیار زیاد عمر لوله گالوانیزهآبکاری گرم می گردد .

بهترین قیمت موجود در بازار و ارسال به تمام نقاط تهران و ایران.
جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ☎ ۰۲۱۴۹۹۸۶۰۰۰ داخلی ۱۰۰ تماس بگیرید

سازه گلخانه ای از چه موادی تشکیل می شود؟

در قاب بندی و استفاده از لوله گلخانه دسترسی به مصالحی که به عنوان سایدینگ استفاده می شود لازم است. اما یک فریم نامناسب می تواند به معنای یک قاب ناپایدار باشد که هرگز واقعاً تبدیل به یک سازه مناسب نخواهد شد. اگر قاب اولیه از سازه گلخانه ای به درستی ساخته نشود ، بعداً متوجه خواهید شد که دارای ترک و شکافهایی است که در برابر تهاجم حشرات و حیوانات کوچک عملا بی دفاع است.

سازه گلخانه ای از جنس آلومینیوم

آلومینیوم یک ماده بسیار سبک و عالی است – در نتیجه قرار گرفتن در معرض عناصر زنگ نمی زند و تجزیه نمی شود. اما آلومینیوم خیلی قوی نیست و در هنگام استفاده در قاب به عنوان لوله گلخانه ای ، قطعات پشتیبانی باید یا از قطعات سنگین ساخته شوند یا برای مقاومت دو برابر شوند.

با این حال، آلومینیوم بخاطر انعطاف پذیری مناسبی برای صفحه های شیشه ای یا پلی کربنات ارائه می دهد. آلومینیوم را می توان در هر رنگی که انتخاب کردید رنگ آمیزی یا آنودایز کرد.

 

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

خانه